w

PS5 kompatybilność wsteczna – Czy na PS5 działają gry z PS4?

PS5 kompatybilność wsteczna

PlayStation 5 to niezwykle popularna konsola nowej generacji wyprodukowana przez Sony. Wielu właścicieli tego sprzętu posiadało również poprzednią wersję konsoli. Z tego względu, co raz więcej osób zastanawia się czy gry z PS4 działają na PS5. W tym artykule przyjrzymy się, jak działa wsteczna kompatybilność wsteczna na nowej konsoli i jakie gry są kompatybilne. Odpowiadamy też na kilka typowych pytań dotyczących tej funkcji.

Zastanawiasz się gdzie można kupić PS5? Przygotowaliśmy listę najlepszych ofert dostępnych w popularnych sklepach. Bądź z nami na bieżąco i spraw, że PlayStation zagości w Twoim domu!

Czym jest wsteczna kompatybilność na PlayStation 5?

Kompatybilność wsteczna to zdolność nowszej konsoli do grania w gry ze starszej konsoli. Oznacza to, że gracze mogą nadal grać w swoje ulubione gry z poprzednich konsol bez konieczności ich ponownego zakupu. PlayStation 5 jest wstecznie kompatybilne ze zdecydowaną większością gier z PS4.

Warto dodać, że gry kompatybilne z nową konsolą, działają naprawdę świetnie. A to wszystko dzięki funkcji Game Boost. Tryb ten wykorzystuje mocniejsze podzespoły, aby gry działały płynniej. Teraz już nie musimy się martwić przycięciami czy spadkami FPS.

Jakie gry z PS4 działają na PS5? Lista tytułów

Funkcja wstecznej kompatybilności PS5 pozwala graczom grać w gry z PlayStation 4 na nowej konsoli. Dotyczy to zarówno gier cyfrowych, jak i fizycznych, o ile są one obsługiwane przez PS5. Ponadto gracze mogą nadal korzystać ze swoich istniejących plików zapisu i postępów w tych grach.

Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie gry na PS4 są kompatybilne z PS5. Niektóre starsze lub mniej popularne tytuły mogły nie zostać zaktualizowane do pracy z nową konsolą. Jednak zdecydowana większość popularnych gier na PS4 jest kompatybilna z PS5.

Generalnie, na nowej konsoli powinniśmy być wstanie uruchomić wszystkie gry z PlayStation 4, oprócz poniższych wyjątków. (Lista ta w przyszłości może ulec zmianie). Niekompatybilne gry na PlayStation 5 to:

  • Shawden;
  • Joe’s Diner;
  • Just Deal With It!;
  • Robinson: The Journey;
  • Hitman Go: Definitive Edition;
  • We Sing;
  • Shadow Complex Remastered;
  • Afro Samurai 2 Revenge of Kuma Volume One;
  • DWVR;
  • TT Isle of Man — Ride on the Edge 2.
Gry playstation 4

Czy gry z PS5 będą działać na PS4?

Niestety, nie mamy pozytywnych wiadomości na temat gier z PS5 działających na PS4. Gry PS5 zostały zaprojektowane i w pełni dostosowane do konsoli nowej generacji jaką jest PlayStation 5. Nowy model konsoli oferuje przede wszystkim znaczny skok technologiczny, dzięki posiadaniu najlepszych komponentów. Oznacza to, że gry nie byłyby technologicznie przystosowane do PlayStation 5.

Czy można grać w gry z PS3 na PS5?

Czy da się grać w gry z PlayStation 3 na PlayStation 5? To pytanie zadaje dużo osób, dlatego postanowiliśmy na nie odpowiedzieć. Aktualnie niestety nie można grać w PS3 na PS5, jednak nie oznacza to, że taka sytuacja utrzyma się w przyszłości.

Choć, w ostatnim czasie pojawiły się interesujące informacje na ten temat i niektórzy sądzą, że Sony przygotowuje się do wprowadzenia takiej opcji. Jednak póki co, japońska firma nie ogłosiła oficjalnie takich planów, a fani takiego udogodnienia muszą uzbroić się w cierpliwość.

Napisane przez Maciej

Redaktor Cyber-world.pl. Zajawkowicz filmowy oraz fan wszelkiego rodzaju sportów (od piłki nożnej po futbol amerykański). W wolnym czasie czytam książki oraz gram w różne gierki komputerowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

gdzie kupić ps5

Gdzie kupić PS5? Lista sklepów i ofert [Luty 2023]

Ranking soundbarów

Ranking soundbarów 2023 – Jaki soundbar jest najlepszy?