w

Jak zresetować Netflix na telewizorze?

jak zresetowac netflix

Netflix jest najpopularniejszym serwisem VOD w Polsce. Z ostatnich informacji wynika, że jego udział na rodzimym rynku wynosi aż 37%, co jest wynikiem ponad dwukrotnie wyższym od kolejnego na tej liście Prime Video (15%).

W dzisiejszych czasach co raz więcej telewizorów może zainstalować aplikację Netflix. Jest to o wiele bardziej praktyczne niż wypożyczenie kaset dvd lub video, które już dawno przeszło do lamusa. VOD jest wygodnym i lepszym rozwiązaniem, na które jest w stanie pozwolić sobie większość osób.

W serwisie Netflix znajdziemy wiele ciekawych filmów i seriali. Żaden inny portal streamingowy nie może się pochwalić taką ilością tytułów jak właśnie aplikacja Netflix. Co prawda, nie zawsze to idzie w parze z jakością prezentowanych produkcji, jednak równocześnie powoduje, że każda osoba znajdzie tutaj coś dla siebie.

Co więcej, Netflix posiada również najlepszą aplikację do odtwarzania filmów i seriali na życzenie. Jednak czasem zdarzają się z nią drobne problemy lub usterki. W tym artykule podpowiemy wam jak zresetować Netflix na telewizorze, więc jeżeli wasz Netflix nie działa poprawnie to koniecznie powinniście przeczytać nasz poradnik. Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami, aby rozwiązać problem.

Jeżeli uznałeś, że pora na nowy telewizor to trafiłeś w dobre miejsce. Nasza redakcja przygotowała zestawienia, w których znajdziesz specjalnie wyselekcjonowane telewizory. Znajdziesz je tutaj:

resetowanie aplikacji netflix

Jak naprawić aplikację Netflix na telewizorze?

Jeżeli często masz problemy z długim ładowaniem filmów i seriali albo brakiem niektórych tytułów w serwisie Netflix to poniższe kroki powinny Ci pomóc.

  1. W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić, czy działa poprawnie nasze połączenie z Internetem. Korzystanie z sieci Wi Fi jest niezbędne do oglądania filmów w aplikacji Netflix. Jeżeli nie masz połączenia z internetem, sprawdź ustawienia sieci w Twoim telewizorze. Możliwe, że przypadkowo sprzęt rozłączył się z modemem. Jeżeli tak się stało, połącz się ponownie. Jeżeli nie widzisz swojej sieci, spróbuj ponownie uruchomić modem, a następnie wybierz sieć i podłącz router do telewizora.
  2. Jeżeli wszystko jest w porządku i twój telewizor jest połączony z internetem, a Netfliks nadal nie działa prawidłowo to wyloguj się z aplikacji. Jak to zrobić? Wejdź w ustawienia aplikacji Netflix, a następnie kliknij „wyloguj się”.
  3. Następnie wprowadź ponownie swoje dane do serwisu Netflix i sprawdź czy problem się rozwiązał. Jeżeli usterka nadal występuje, należy zresetować netfliks. W następnym akapicie znajdziesz instrukcję jak to zrobić krok po kroku.

Sprawdź również ten artykuł: Czy Twój telewizor ma DVB T2?

Reset aplikacji Netflix krok po kroku

Jeżeli zastanawiasz się jak zresetować Netflix na telewizorze to trafiłeś w dobre miejsce. W tym akapicie wytłumaczymy wam to krok po kroku. Wbrew pozorom, ta operacja jest bardzo prosta i poradzi sobie z nią każda osoba. Więc, jeżeli chcesz naprawić Netflix to zaczynamy:

  1. Pierwszym krokiem do zresetowania serwisu Netflix będzie wyłączenie telewizora z prądu. Aby to zrobić, odłącz kabel zasilania, a następnie odczekaj około 3-4 minuty.
  2. Następnie włącz kabel zasilania oraz uruchom ponownie telewizor naciskając przycisk zasilania na pilocie.
  3. Wybierz Netfliks i sprawdź czy Twój problem się rozwiązał. Teraz powinieneś móc oglądać filmy i seriale.

Powyższe kroki powinny pomóc Ci rozwiązać usterkę, jeżeli problem jest po stronie telewizora. Wybierz opcję, która Ci najbardziej odpowiada. Jeżeli awaria nadal występuje, możliwe, że jest to usterka, która leży po stronie serwisu Netflix lub dostawcy internetu.

Czasami występują przerwy w działaniu aplikacji, jednak jeżeli problem nie mija po 1 dniu, to warto skontaktować się z obsługą techniczną Netflixa. Kontakt do nich znajdziesz na stronie internetowej lub w aplikacji.

Napisane przez Maciej

Redaktor Cyber-world.pl. Zajawkowicz filmowy oraz fan wszelkiego rodzaju sportów (od piłki nożnej po futbol amerykański). W wolnym czasie czytam książki oraz gram w różne gierki komputerowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ranking telewizorów 65 cali

Ranking telewizorów 65 cali – Jaki wybrać? [Marzec 2023]

jak wylogować się z Netflixa

Jak wylogować się z Netflixa na różnych urządzeniach?