w

Czym są rangi w CS:GO i co zrobić by awansować?

rangi w CS GO

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) to jedna z najpopularniejszych gier online w historii. Tytuł ten oferuję świetną rozgrywkę połączoną z emocjonującą rywalizacją. Przez lata Counter-Strike: Global Offensive zbudował ogromną bazę graczy i stał się liderem na rynku Esportu sprawiając, że miliony osób rocznie śledzi zmagania najlepszych graczy. W tym artykule skupimy się na systemie rang w CS:GO – Przedstawimy wam jak działają rangi w CS:GO i co trzeba zrobić, by awansować.

Czym jest ranga w Counter-Strike: Global Offensive?

System rangowy w CS:GO jest bardzo ważny z wielu powodów. Przede wszystkim jest wyznacznikiem umiejętności graczy. W ten sposób gra może dopasować graczy, którzy mają podobne umiejętności. Dzięki temu mecze są bardziej sprawiedliwe i zrównoważone, a każdy ma równe szanse na wygraną. Balans jest niezwykle ważną rzeczą w przypadku gier online, a system opracowany przez Valve dobrze wywiązuje się z tego zdania.

Ponadto, rangi są wyznacznikiem naszego rozwoju i pewną gratyfikacja. Zdobywając odpowiedni stopień w grze, posiadamy obraz naszych umiejętności. Możemy porównywać się do innych graczy, a także śledzić nasze postępy. Jeśli stopniowo co jakiś czas zdobywamy wyższy poziom, oznacza to, że nasze umiejętności się poprawiają. Z kolei jeśli od dłuższego czasu pozostajemy na tej samej randze, może to być dla nas sygnał do analizy naszej gry i stania się lepszym graczem.

Pamiętajmy również, że system rangowy w grach sprawia, że gracze o wiele bardziej się starają podczas meczów rankingowych. Wpływa to pozytywnie na jakość rozgrywanych meczy i emocje podczas gry.

Sprawdź również: Ranking kart graficznych

Jak działa system rang CS:GO?

System rang w Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) to sposób na określenie poziomu umiejętności graczy w grze. Na początku każdy gracz otrzymuje rangę na podstawie swoich wygranych i przegranych meczów. W miarę rozgrywania meczów, gracze otrzymują punkty, które są przechowywane w tabeli i wyświetlane obok ich pseudonimu. Między innymi na podstawie tych punktów, gracze mogą być awansowani na wyższe rangi lub zdegradowani na niższe. W zależności od tego, jak dobrze gracz radzi sobie w meczach, jego ranga będzie odpowiednio dostosowywana.

Aby awansować w systemie rankingowym i sukcesywnie zwiększać nasze umiejętności, ważne jest, aby znać podział rang w CS:GO. Warto też zauważyć, że rangi w trybie turniejowym i skrzydłowym (Wingman) są identyczne. Stopnie w grze dzielą się na kilka poziomów (Srebro, Gold oraz trzeci – elitarny poziom). W sumie możemy wyróżnić aż 18 rang w grze. Wszystkie stopnie w CS:GO znajdziesz poniżej:

 1. Srebro I (Silver I)
 2. Srebro II (Silver II)
 3. Srebro III (Silver III)
 4. Srebro IV (Silver IV)
 5. Elitarne srebro (Silver Elite)
 6. Mistrzowskie elitarne srebro (Silver Elite Master)
 7. Złoty laur I (Gold Nova I)
 8. Złoty laur II (Gold Nova II)
 9. Złoty laur III (Gold Nova III)
 10. Mistrzowski złoty laur (Gold Nova Master)
 11. Mistrzowski obrońca I (Master Guardian I)
 12. Mistrzowski obrońca II (Master Guardian II)
 13. Elitarny mistrzowski obrońca (Master Guardian Elite)
 14. Wybitny mistrzowski obrońca (Distinguished Master Guardian)
 15. Legendarny orzeł (Legendary Eagle)
 16. Mistrzowski legendarny orzeł (Legendary Eagle Master)
 17. Mistrzowska pierwsza klasa (Supreme Master First Class)
 18. Elita światowa (Global Elite)

W grze znajdziemy również tryb Danger Zone, który jest oparty na systemie Battle Royale. W tej rozgrywce walczysz o przetrwanie wraz z innymi graczami na mapie. Wygrywa ta osoba, która najdłużej utrzyma się przy życiu. W Danger Zone jest osobny system rang, który prezentuje się następująco:

 1. Szczur Laboratoryjny I (Lab Rat I)
 2. Szczur Laboratoryjny II (Lab Rat II)
 3. Biegnący Zając I (Sprinting Hare I)
 4. Biegnący Zając II (Sprinting Hare II)
 5. Dziki Zwiadowca I (Wild Scout I)
 6. Dziki Zwiadowca II (Wild Scout II)
 7. Elitarny Dziki Zwiadowca (Wild Scout Elite)
 8. Lisi Łowca I (Hunter Fox I)
 9. Lisi Łowca II (Hunter Fox II)
 10. Lisi Łowca III (Hunter Fox III)
 11. Elitarny Lisi Łowca (Hunter Fox Elite)
 12. Leśny Wilk (Timber Wolf)
 13. Żarzący Wilk (Ember Wolf)
 14. Płonący Wilk (Wildfire Wolf)
 15. Wyjący Alfa (The Howling Alfa)

Co zrobić by awansować w CS:GO?

Awans w CSGO nie jest łatwym wyczynem, ale jeśli chcesz szybko awansować, mamy dla Ciebie kilka porad i wskazówek. Dzięki nim zwiększysz swoje szanse na szybki awans oraz wbicie odpowiedniej rangi. Dodatkowo nasze rady sprawią, że znacząco polepszysz swoją grę!

W Counter-Strike: Global Offensive zdobywa się rangę po rozegraniu 10 meczy w trybie rankingowym. Gracze otrzymują rangę na podstawie ich poziomu umiejętności, doświadczenia i wyników w meczach. Algorytm ocenia wystarczająco dużo danych, aby przydzielić cię w rankingu, który odpowiada twoim umiejętnościom. Im lepiej sobie radzisz w tych grach, tym większe prawdopodobieństwo, że zostaniesz awansowany na wyższą rangę. Możesz również zostać zdegradowany do niższej rangi, jeśli konsekwentnie osiągasz słabe wyniki lub opuszczasz gry przed czasem.

Szukasz komputera do CS:GO? Sprawdź Polecane zestawy komputerowe

Jeśli nigdy wcześniej nie grałeś w CS:GO i dopiero zaczynasz swoją przygodę z tą grą, to prawdopodobnie trafisz do Silvera (Srebro). Nie ma w tym nic złego, gdyż w tym przedziale znajduje się ponad 20% wszystkich graczy. Stopniowo polepszając swoje umiejętności awansujesz wyżej w systemie rankingowym. W przypadku, gdy algorytmy gry uznają, że jesteś wystarczająco dobry, zdobędziesz wyższą rangę. Nie oczekuj jednak, że od razu dostaniesz rangę Global Elite. Ta ranga jest przeznaczona tylko dla osób, które są naprawdę dobre w grze.

Jeśli chcesz osiągnąć wyższą rangę w CS:GO, musisz grać zespołowo. Algorytm gry bierze pod uwagę nasze indywidualne osiągnięcia w każdym meczu, jednak tak naprawdę liczy się wygrana w meczu. Innymi słowy, możemy wygrać tylko współpracując z innymi graczami i na tym właśnie powinniśmy się skupić. Sprawiając, że nasza drużyna stanie się lepsza, awansujemy szybciej w CS: GO.

W dalszej kolejności warto skupić się na nagrodach MVP. Otrzymuje je osoba z największym udziałem w wygranej rundzie. Dlatego warto pamiętać o wykonywaniu podstawowych celów mapy takich jak: podkładanie i rozbrajanie bomby. Statystyki wielokrotnie pokazały, że gracze z dużą ilością MVP awansowali szybciej niż gracze posiadający więcej eliminacji.

Kluczowe do wbicia rangi w Counter Strike są również serie zwycięstw. Zazwyczaj potrzebujemy 4-5 wygranych z rzędu, aby wbić wyższą rangę.

counter strike global offensive

Dlaczego Twoja ranga zniknęła?

Warto wiedzieć, że zdarza się również sytuacja, w której nasza ranga znika. Nie należy wtedy panikować – nie jest to żaden błąd gry. Musisz wiedzieć, że ranga znika po 30 dniach braku aktywności w danym trybie. W takiej sytuacji musisz rozegrać 1 mecz, aby przywrócić rangę. Jednak nie zawsze musi być taka jak wcześniej. Wszystko zależy od długości Twojej przerwy i umiejętności jakie zaprezentujesz w tym konkretnym meczu.

Jak wygląda procentowy rozkład rang w grze?

Procentowy rozkład rang w grze pozwala graczom dowiedzieć się o tym, jak wiele osób mogą potencjalnie spotkać grając na swojej lub wyższej randze. O to jak procentowo prezentują się rangi w CS:GO:

RangaProcent
Srebro I (Silver I)1,5%
Srebro II (Silver II)3%
Srebro III (Silver III)2,6%
Srebro IV (Silver IV)3,7%
Elitarne srebro (Silver Elite)5%
Mistrzowskie elitarne srebro (Silver Elite Master)6,1%
Złoty laur I (Gold Nova I)7,1%
Złoty laur II (Gold Nova II)8%
Złoty laur III (Gold Nova III)9%
Mistrzowski złoty laur (Gold Nova Master)9,3%
Mistrzowski obrońca I (Master Guardian I)9%
Mistrzowski obrońca II (Master Guardian II)8,3%
Elitarny mistrzowski obrońca (Master Guardian Elite)7,1%
Wybitny mistrzowski obrońca (Distinguished Master Guardian)6,2%
Legendarny orzeł (Legendary Eagle)4,7%
Mistrzowski legendarny orzeł (Legendary Eagle Master)5%
Mistrzowska pierwsza klasa (Supreme Master First Class)3%
Elita światowa (Global Elite)1,4%

Jak możemy zauważyć, największa ilość graczy posiada rangę: Mistrzowski złoty laur. Co ciekawe, najtrudniejszą do zdobycia rangę – Global Elite, posiada prawie tyle samo osób co Srebro I, czyli najniższą możliwą rangę w grze.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Jaka jest najgorsza ranga w CS: GO?

Najniższą rangą w Counter-Strike: Global Offensive jest Silver I. Natomiast łącznie możemy wyróżnić aż 18 poziomów w grze.

Ile gier trzeba wygrać aby awansować w CS:GO?

Jeśli chcemy awansować w Counter-Strike: Global Offensive powinniśmy wygrać około 4-5 meczy z rzędu. Zazwyczaj tyle potrzeba, aby wbić kolejną rangę.

Jaka jest najlepsza ranga w CS:GO?

Najlepsza ranga w Counter-Strike: Global Offensive to Global Elite. Jest to niezwykle prestiżowa ranga. Posiada ją jedynie 1,4% najlepszych graczy na świecie.

Ile osób w Polsce ma Global Elite?

Rangę Global Elite w Polsce posiada około 20 tysięcy osób. Pod tym względem Polska znajduje się w światowej czołówce, co oznacza, że posiadamy naprawdę bardzo dobrych graczy.

Napisane przez Maciej

Redaktor Cyber-world.pl. Zajawkowicz filmowy oraz fan wszelkiego rodzaju sportów (od piłki nożnej po futbol amerykański). W wolnym czasie czytam książki oraz gram w różne gierki komputerowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z czego składa się komputer

Z czego składa się komputer? Poznaj najważniejsze podzespoły

Rust wymagania

Rust – Wymagania PC, Premiera