w

Proces Siódemki z Chicago – Cały świat patrzy

Proces Siódemki z Chicago
© Netflix, Niko Tavernise

Proces Siódemki z Chicago to amerykański dramat wyreżyserowany przez uznanego reżysera Aarona Sorkina. Przedstawia on historię protestu przeciwko wojnie w Wietnamie. Organizatorami manifestacji było kilku młodych obywateli, którzy następnie zostali oskarżeni o spiskowanie. Proces ten od początku budził wiele kontrowersji, a jego przebieg śledziło miliony zainteresowanych. Szybko cała sprawa stała się jedną z najbardziej medialnych w historii.

W filmie możemy obejrzeć wielu znanych aktorów. Odwzorowali oni prawdziwe postacie. Są to między innymi:

Sacha Baron Cohen jako Abbie Hoffman,
Jeremy Strong jako Jerry Rubin,
Joseph Gordon-Levitt jako Richard Schultz,
Eddie Redmayne jako Tom Hayden,
Yahya Abdul-Mateen II jako Bobby Seale,
Alex Sharp jako Rennie Davis.

Proces Siódemki z Chicago to zdecydowanie produkcja godna polecenia. Obraz wiernie prezentuje prawdę historyczną, a także ma niebywałą wartość edukacyjną dla aktualnego społeczeństwa, które nie pamięta tych wydarzeń. Podsumowując, zdecydowanie każdy powinien obejrzeć tę produkcję.

Film bardzo dobrze nawiązuje do aktualnych wydarzeń. Masowe protesty odbywały się w Stanach Zjednoczonych pod szyldem Black Lives Matter, natomiast w Polsce były one spowodowane wyrokiem trybunału konstytucyjnego w sprawie aborcji. Należy jednak pamiętać, że nie tylko w tych państwach odbywają się manifestację. W innych również coraz częściej obywatele wychodzą na ulicę by walczyć o swoje prawa i lepszą przyszłość.

Interesują Cie śmieszne komedie? Nasze zestawienie pomoże Ci znaleźć zabawny film.

Napisane przez Maciej

Redaktor Cyber-world.pl. Zajawkowicz filmowy oraz fan wszelkiego rodzaju sportów (od piłki nożnej po futbol amerykański). W wolnym czasie czytam książki oraz gram w różne gierki komputerowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

johnny depp fantastyczne zwierzeta

Fantastyczne zwierzęta 3 bez Johnny’ego Deppa

dont look up premiera

Don’t Look Up – Najnowszy Film od Netflixa